Metoda MFK

MFK je unikátní fyzioterapeutická metoda propojující znalosti a dovednosti fyzioterapeutů s nejmodernějším počítačovým softwarem. Pro fyzioterapeuta se v metodě MFK stává počítač nedílnou součástí jeho práce. Fyzioterapeut je díky němu schopen nalézt rychlejším a efektivnějším způsobem nejoptimálnější způsob terapie. Počítač ovšem neslouží pouze jako diagnostické zařízení, ale i jako navigátor dalšího postupu léčby.


Léčba v souladu s technikou

Podle autorky systému MFK Martiny Končalové princip využití metody spočívá v diagnostických a léčebných znalostech vycházejících z ortopedie, fyzioterapie, neurologie, psychosomatiky, akupunktury i reflexologie. Na základě zjištěných, diagnostikovaných a  vyhodnocených dat pomocí našeho speciálního softwaru zvolí terapeut vhodnou léčebnou techniku.
Léčba v souladu s technikou
MFK nabízí komplexní řešení

MFK nabízí komplexní řešení

Jedinečnost naší metody spočívá v nahlížení na kondici pacienta jako na celek. Je třeba mít na paměti, že k udržení funkčního pohybového systému, je nutné udržovat pohybový systém v rovnovážném stavu. Problémem klasických fyzioterapeutických metod je jejich nekomplexnost a zaměřování se pouze na konkrétní problém v lidském těle a neodstraňování jeho příčin, které v mnoha případech leží někde jinde. Program MFK je však schopný vyhodnotit velmi rychle příčinu problému v místě vzniku.

Jak metoda MFK funguje?

Funguje tak, že nejprve vyšetříme vaše svaly, diagnózu následně vyhodnotíme s využití počítačového programu a nakonec pro Vás navrhneme tu nejvhodnější terapii, kterou Vám můžeme nabídnout a zajistit.Jednoduché vyšetření

Prvním krokem k úspěšné léčbě je jednoduché kinetické vyšetření svalů. Pokud se budete řídit pokyny fyzioterapeuta, bude pro vás vyšetření nenáročné a bezbolestné. Je však nutné použít metodu, která nám skutečně ukáže, jak vaše svaly funguj. Během vyšetření vám budeme průběžně ukazovat na monitoru vizualizace jednotlivých vyšetřovacích úkonů a následně je s vámi diskutovat. Vzájemná komunikace terapeuta s pacientem je pro nás důležitá.

Jednoduché vyšetření
Diagnostika jinak

Diagnostika jinak

Počítačový program MFK nám umožňuje zobrazit projekci svalového, kloubního, nervového i vnitřního systému vašeho těla. Během krátké chvilky máme přehled o vašem hybném systému a můžeme znát příčiny a následky akutních i chronických obtíží. Program porovnává nálezy a hodnotí vývoj změn. Můžeme tak dostat ucelenou představu o účincích zvolené terapie.

Terapie šitá na míru

MFK Systém nám umožňuje díky počítačům určit správnou diagnózu a uplatnit vyhovující terapeutické procedury v náležitém pořadí. Terapeut je díky naší aplikaci schopen analyzovat vztahy různých funkčních poruch pacienta. Role digitálního zpracování dat je v nenahraditelná.
Terapie šitá na míru
Efektivní kontrola a přehledná anamnéza

Efektivní kontrola a přehledná anamnéza

Naši terapeuti vám po skončení terapie budou provádět pravidelné kontroly a vyšetření. Mohou například pomocí svalového testu ověřit vaší reakci na léčbu a vhodně vás navést do případných dalších terapeutických procedur. Náš počítačový program může vaší anamnézu vygenerovat v mnoha podobách, tak aby byla, co nejsrozumitelnější a dala se z ní vyčíst i historie vaší léčby. Můžeme tak společně získat jedinečnou zpětnou vazbu naší léčby.